Młodzi w kryzysie. Agora Obywatelska w Brukseli.

Bezrobocie, będące konsekwencją ogólnoświatowego kryzysu dotyka milionów ludzi, bez względu na wiek, czy narodowość. Działania Unii Europejskiej pokazują, iż przeciwdziałanie skutkom kryzysu stało się priorytetem. Najlepszym sposobem na zniwelowanie problemu jest rozpoznanie jego przyczyn i dyskusja z osobami, które bezpośrednio są z nim związane.

Trudne czasy dla młodzieży

Do Brukseli zaproszeni zostali młodzi przedstawiciele 28 krajów Unii Europejskiej. Grupa 60 osób przyjechała, aby podzielić się własnymi uwagami na temat sytuacji na rynku pracy. Rozpoczynająca się w Parlamencie Europejskim Agora Obywatelska całkowicie poświęcona była problemowi bezrobocia wśród grupy młodzieży.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem: Niemcy zmienili zdanie. Chcą okresu przejściowego w redukcji emisji CO2 z samochodów.

Isabelle Durant, Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego potwierdza, iż Agora Obywatelska stanowi zwykłą formę konferencji w temacie bezrobocia wśród młodzieży. Dodaje: „chodzi o to, aby to młodzi Grecy, Finowie czy Niemcy powiedzieli o swoich własnych doświadczeniach, o tym, jakie przeszkody napotykają na rynku pracy i dlaczego nie mogą znaleźć zatrudnienia.”

W grupie młodzieży biorącej udział w konferencji znalazły się zarówno osoby bezrobotne, jak i ci, którym udało się znaleźć zatrudnienie. Przybyli oni do Brukseli z myślą przedstawienia swoich pomysłów na rozwiązanie niezwykle trudnej sytuacji na światowym rynku pracy. Jak wynika z szacunkowych badań, w Unii Europejskiej poziom bezrobocia w grupie młodzieży w UE wynosi ponad 23 procent.

Miejmy nadzieję, że wnioski z tego spotkania pomogą rozwiązać problem bezrobocia wśród najmłodszej grupy ludzi. W końcu są oni przyszłością tego świata.

Więcej informacji w temacie znaleźć można w artykule: Szkolna wyprawka. Koszt edukacji dzieci w Irlandii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.