Polak potrafi. Główna nagroda na Światowych Targach w Brukseli.

Polacy od zawsze potrafili rozwiązywać niezliczone problemy. Tak było kiedyś, jeśli bierzemy pod uwagę historyczną sytuację związaną z trudną sytuacją ekonomiczną. Tak też jest teraz, tyle, że na arenie światowej.

Brussels Innova 2013

Podczas 62 Światowych Targów w Brukseli polscy wynalazcy zdobyli Główną Nagrodę Jury, a także 19 złotych medali i cztery w kategorii „Młody wynalazca”. Ale nie jest to jedyny pozytywny wynik uczestnictwa naszych rodaków w tych targach. Polskie badaczki otrzymały tam prestiżową nagrodę Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Jest to nagroda dla „kobiety” wynalazcy, która zaprezentowała „Kompozyt bioaktywny oraz sposób wytwarzania kompozytu bioaktywnego”. Jest to tzw. sztuczna kość.

Więcej informacji na temat Polaków za granicą przeczytać można w artykule:Rząd „nie chce” obcokrajowców. Ograniczenie imigracji w Wielkiej Brytanii. Cz. 3.

Twórczyniami tego wynalazku są Grażyna Ginalska, Anna Belcarz, Anna Ślósarczyk i Zofia Paszkiewicz, przedstawicielki firmy Medical Inventi Sp. z o.o. Natomiast Główna Nagroda targów trafiła do zespołu z Katedry Anatomii na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Otrzymali oni nagrodę za „Interaktywny system fuzji morfologicznej struktur, jako narzędzia planowania, szkolenia i dokumentowania operacji z wykorzystaniem intermodalnych obrazów 3D”. Jest to niesłychanie przydatne narzędzie, wykorzystywane przy planowaniu operacji chirurgicznych, czy też biopsji. Twórcami tego innowacyjnego wynalazku są: Jerzy Gielecki, Michał Chlebiej, Anna Żurada i Andrzej Rutkowski.

Gratulujemy rodakom z całego serca wierząc, że to nie ostatnia wzmianka w światowym wymiarze odnosząca się do kreatywności i innowacyjności Polaków.

Inne informacje na temat rodaków przeczytać można w artykule:Holenderski zawód. Wakaty dla Polaków w Holandii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.